![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4286106
*
nr 428 6106
Spegel
Bemålad, höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2006
kl 17:08:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 15:59:42
1
100 kr
16/9 19:18:42
2
150 kr
17/9 22:21:09
3
350 kr
17/9 23:03:52
4
450 kr
18/9 10:42:58
3
450 kr
18/9 10:49:41
3
550 kr
18/9 12:16:21
5
650 kr
18/9 12:26:13
3
700 kr
18/9 15:31:47
6
750 kr
18/9 15:33:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 428 6106
Spegel
Bemålad, höjd: 58
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 15:59:42 | 1 | 100 kr |
16/9 19:18:42 | 2 | 150 kr |
17/9 22:21:09 | 3 | 350 kr |
17/9 23:03:52 | 4 | 450 kr |
18/9 10:42:58 | 3 | 450 kr |
18/9 10:49:41 | 3 | 550 kr |
18/9 12:16:21 | 5 | 650 kr |
18/9 12:26:13 | 3 | 700 kr |
18/9 15:31:47 | 6 | 750 kr |
18/9 15:33:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53